Farnosť sv. Ladislava

v Košickej Novej Vsi

Výzva na školský rok

Končí nám čas oddychu - a to nie len pre školákov ale aj pre pracujúcich. Deti si oddýchli od školských povinností a dospelí cez dovolenky od pracovných povinností. Jednoducho, takéto povypnutie všetci potrebujeme.

Tento čas nám určite ubehol veľmi rýchlo - aspoň pre mňa. Napriek tomu, že slovo prázdniny pochádza od prídavného mena prázdny, nevyplnený programom, tento čas máme naplnený pestrým programom, ktorý nám pripravili rodičia, starí rodičia, farnosť, klub, my sami alebo iní.

Možno nám cez prázdniny niečo, čo sme si naplánovali, nevyšlo. Nevadí, prídu ďalšie. Dôležité je uchopiť prítomný okamih, ktorý nám prináša september.

Aj v našom farskom spoločenstve vám chceme ponúknuť niektoré pár nových aktivít. Bližšie informácie nájdete v Liste svätého Ladislava na poslednej strane.

Na tomto mieste sa nachádzajú informácie pre pastoráciu detí a ich rodičov. Tu môžete nájsť aj Formulár prihlášky na na prípravu prijatia prvého svätého prijímania.

V októbri 2022 začíname prípravu na sviatosť birmovania. Prihlásiť sa môžu aj dospelí. Na tomto linku môžete nájsť formulár prihlášky na sviatosť birmovania.

Modlitba za mier

Mnohokrát a mnoho rokov sme sa pokúšali vyriešiť naše konflikty silou a zbraňami; veľa momentov nepriateľstva a temnoty, veľa preliatej krvi, veľa zlomených životov a veľa pochovaných nádejí... Ale naše úsilie bolo márne.

Teraz nám, Pane, pomôž! Uč nás prežívať mier, veď nás k mieru a dávaj nám mier. Otvor naše oči a srdcia, a daj nám odvahu povedať: „už nikdy vojnu!“ Vlož do nás odvahu uskutočniť konkrétne činy na budovanie mieru.

Pane, Bože Abraháma a Prorokov, Bože Lásky, ktorý si nás stvoril a povolal, aby sme žili ako bratia, daj nám silu byť umelcami pokoja každý deň; daj nám schopnosť hľadieť láskavo na všetkých bratov, ktorých na našej ceste stretneme.

Umožni nám počúvať volanie našich spoluobčanov, ktorí nás žiadajú, aby sme premenili naše zbrane na nástroje mieru, naše obavy na dôveru a naše napätie na odpustenie.

Udržuj v nás plameň nádeje, aby sme sa rozhodli pre dialóg a zmierenie s trpezlivou vytrvalosťou, aby pokoj napokon zvíťazil. Nech sú slová rozdelenie, nenávisť a vojna vyhnané zo srdca každého človeka!

Pane, odzbroj náš jazyk a ruky, obnov naše srdcia a mysle, aby slovo, ktoré nás spája, bolo vždy brat a štýl nášho života sa stal pokoj. Amen.

Modlitba pápeža Františka, voľne preložené

Na tomto linku nájdete farský informačný bulletin našej farnosti List sv. Ladislava, ktorý vychádza každý mesiac.

Ak chceš vedieť časy a úmysly svätých omší, toto je miesto pre teba. Stačí kliknúť na obrázok a budeš presmerovaný na príslušnú stránku.

Činnosť činnosť farského spoločenstva, udržiavanie priestorov i majetku sa nezaobíde bez darov. Tu nájdeš ďalšie informácie.

Pri príležitosti 150. výročia vyhlásenia ženícha Panny Márie za patróna celej Cirkvi. Pápež František vyhlásil mimoriadny Rok sv. Jozefa. Klikni a zapoj sa aj ty.

Svätý Otec František nás pozval prežívať aj Rok rodiny Amoris Laetitia. Cieľom tohto roku, ktorý začal na slávnosť sv. Jozefa, 19. marca 2021, je reflexia nad odkazom synody o rodine.

Fotogaléria

Fotogaléria z diania v našej farnosti. Všetky práva vyhradené. Ak použijete vybrané fotky, prosíme, aby ste nás o tom upovedomili.

Fotky z odpustovej slávnosti sv. Ladislava

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image