Farské oznamy

Oznamy na mesiac Júl 2024

Sväté omše a pobožnosti v mesiaci Júl budú podľa rozpisu, ktorý sa nachádza v Liste sv. Ladislava.

V prvopiatkovom týždni budeme spovedať pred večernými svätými omšami. Chorých a starších duchovný otec, z dôvodu piatkovej slávnosti, navštívi vo štvrtok 4.7. doobeda. Upovedomeňte ich o tejto zmene.

V pondelok 1.7. po večernej svätej omši bude na fare stretnutie oslovených členov farskej ekonomickej a kostolnej rady.

Štvrtkové Eucharistické adorácie za duchovné povolania budú cez prázdniny len v prvopiatkovom týždni. V mesiaci júl to bude vo štvrtok 4.7. tradične od 16.30 hod.

V piatok máme Slávnosť slovanských vierozvestcov sv. Cyrila a Metoda. Pretože je to deň pracovného voľna sväté omše budú doobeda. V KNV o 9.00 hod. a v Hrašovíku o 10.00 hod. Výmena ružencových tajomstiev bude po svätej omši.

V prvú sobotu v mesiaci 6.7. bude svätej omši predchádzať fatimská pobožnosť so začiatkom o 7.00 hod. Po pobožnosti nasleduje svätá omša.

Od 8. do 18. júla duchovný otec čerpá dovolenku. Počas jeho neprítomnosti bude kancelária farského úradu zatvorená. Sväté omše a pobožnosti bude slúžiť pán dekan. K vyslúženiu pohrebov a zaopatreniu chorých neváhajte sa obrátiť na kňazov z Farnosti sv. Rodiny na Sídlisku Dargovských hrdinov (Furča).

V pondelok 29.7. slávime Odpustovú slávnosť sv. Marty v Hrašovíku. Slávnostná svätá omša bude večer o 18.00 hod. Po svätej omši všetkých pozývame na spoločné agapé pri kostole. Na túto slávnosť pozývame aj farníkov z Košickej Novej Vsi. V nedeľu 4.8. slávnostnú svätú omšu v Hrašovíku o 11.00 hod. bude celebrovať vdp. Martin Uhaľ, farár z Košických Olšan. Z toho dôvodu bude posunutá svätá omša v Košickej Novej Vsi na 9.30 hod.

Ďakujeme za vašu štedrosť pri milodaroch na potreby chrámu a farnosti. Na potreby kostola v KNV ste prispeli na účet 100, 100 a 20 euro. V Hrašovíku 20, 40, 10, 10 a 100 z pohrebu Lýdie Fazekašovej. Osobitná zbierka na nový bohostánok činila 292 euro.

Osobitná zbierka na nový bohostánok bude v nedeľu 21.7. pri svätých omšiach. Tento účel môžete podporiť aj osobnými darmi u pána farára v kancelárii farského úradu.

Činnosť a aktivity vo farnosti môžete podporiť vložením peňazí do pokladničiek, v sakristii kostola, na farskom úrade i na farský účet SK97 0900 0000 0004 4236 5787 alebo na účet kostola v Hrašovíku SK08 0200 0000 0023 5596 8298. Vopred ďakujeme.

Trochu štatistiky z farnosti

V mesiaci Máj sme pokrstili a privítali do nášho spoločenstva:

Úradné hodiny počas mesiacov Júl-August

Okrem dní, počas ktorých duchovný otec čerpá dovolenku.

Sv. omše a iné pobožnosti na najbližší týždeň slávené v našich kostoloch Sv. Ladislava v Košickej Novej Vsi a sv. Marty v Hrašovíku.

Formačno-informačný týždenník vydávaný vo Farnosti sv. Ladislava v Košickej Novej Vsi. Nájdete v ňom info o dianí vo farnosti.